2014

U starých mistrů po zavíračce! 

(jak improvizovali naši hudební předci)

Účastníci kurzů: Žáci ZUŠ Nová Paka a přátelé, žáci SVČ Bájo Česká Skalice, žáci ZUŠ Klapkova (Praha), žáci hudební školy Johanna Sebastiana Bacha z Lipska.

Lektoři kurzů: Michael Spiecker (barokní housle) - historická improvizace, Jiřina Dvořáková (varhanní pozitiv) - volná improvizace, basso continuo, Magda Uhlířová (viola da gamba) - historická improvizace.

Improfest 2014 proběhl ve spolupráci s hudební školou J.S.Bacha v Lipsku. Studentský soubor hráčů na historické nástroje "Dieci esaltanti" (cinky, dulciány, zobcové flétny, housle, kontrabas a historické perkuse) představoval na kurzech nezvykle kompaktní a početný celek, který skvěle fungoval v ansámlové improvizaci nejen mezi sebou, ale i ve spolupráci s dalšími účastníky Improfestu. Typické pro ročník 2014 byla spousta živelného a neplánovaného hraní v ulicích. Že hrajeme za chvíli ve Valdštejnské lodžii? Nevadí, klidně si zahrajeme i v Jičíně na náměstí, kde jsme právě vystoupili z auta!

© IMPROFEST - FESTIVAL HISTORICKÉ IMPROVIZACE
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky