LETOŠNÍ KONCEPT

Tajemné příběhy staré Prahy

Pražské pověsti mají nezaměnitelnou a nostalgicky přitažlivou atmosféru. Příběhy z místa, kde se odjakživa tísnily vedle sebe ostře odlišené vrstvy sociální i národnostní mají ale zároveň tématický přesah až do naší doby. Děje se tak jednak formou pověstí, které mají většinou povahu moralit o věčném boji s univerzálními lidskými slabostmi, zároveň v nich ale lze nalézt předurčení tohoto místa k soužití různých velmi odlišných společenství - příchod Židů do Prahy předpověděla prý již kněžna Libuše. Dějiny dvacátého století pak ukazují, že Praha tohoto potenciálu být středoevropským melting potem nevyužila. Historie se vydala právě opačným směrem a Praha významu, jaký měla na počátku sedmnáctého století, již nikdy nedosáhla.

Naším úkolem bude divadelní ztvárnění několika příběhů rudolfínské Prahy, jakož i vytvoření živého hudebního doprovodu k nim. Letos budou účastníci hudebních dílen částečně připravovat vlastní hudební program a částečně spolupracovat s divadelníky. Inspirováni alchymisty císaře Rudolfa II. zahrajeme čtyři příběhy přiřazené čtyřem živlům. V taneční dílně se budou připravovat tance oblíbené na Rudolfově dvoře. 

Výtvarné dílny pro naše nejmladší umožní prakticky nahlédnout do světa Arcimboldova. 

V realizaci animátorské dílny uvidíte první sci-fi příběh, jehož autorem je sám Jan Kepler.  

© IMPROFEST - FESTIVAL HISTORICKÉ IMPROVIZACE
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky